![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5784070
*
nr 578 4070
Spegel
Nyrokoko, höjd: 185
Kondition: skadad
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2009
kl 19:15:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/4 12:00:00
1
700 kr
15/4 21:46:03
2
500 kr
15/4 22:12:01
3
600 kr
16/4 07:54:20
4
1.000 kr
16/4 13:12:39
5
2.400 kr
16/4 18:10:34
4
2.000 kr
16/4 18:11:56
4
3.500 kr
20/4 15:13:01
6
4.400 kr
20/4 19:09:17
7
4.000 kr
20/4 19:09:51
7
4.200 kr
20/4 19:10:24
7
4.400 kr
20/4 19:10:51
7
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 578 4070
Spegel
Nyrokoko, höjd: 185
Kondition: skadad
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/4 12:00:00 | 1 | 700 kr |
15/4 21:46:03 | 2 | 500 kr |
15/4 22:12:01 | 3 | 600 kr |
16/4 07:54:20 | 4 | 1.000 kr |
16/4 13:12:39 | 5 | 2.400 kr |
16/4 18:10:34 | 4 | 2.000 kr |
16/4 18:11:56 | 4 | 3.500 kr |
20/4 15:13:01 | 6 | 4.400 kr |
20/4 19:09:17 | 7 | 4.000 kr |
20/4 19:09:51 | 7 | 4.200 kr |
20/4 19:10:24 | 7 | 4.400 kr |
20/4 19:10:51 | 7 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27